Wykonywanie nowych oraz remonty elewacji (docieplenia)

Wykonujemy kompleksowe docieplenia budynków oraz wykańczanie elewacji tynkami cienkowarstwowymi. Współpracujemy z firmą Weber Terranova, dysponujemy pełną gamą produktów tej firmy.

Wszyscy nasi pracownicy przeszli szkolenie w firmie Weber Terranova.

Posiadamy profesjonalne narzędzia do wykonywania elewacji (rusztowania fasadowe) LAYHER.

Ostatnim etapem prac przy budowie domu jest wykończenie elewacji. Rodzaj oraz sposób wykonania elewacji zależy w głównej mierze od charakterystyki i przeznaczenia budynku oraz rodzaju konstrukcji ścian. Innego rodzaju wykończenia wymagają ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe lub trójwarstwowe.

Najczęściej w budownictwie jednorodzinnym stosowane są ściany dwuwarstwowe. Ściany tego typu składają się z jednej warstwy  murowanej, na której oparta jest konstrukcja stropu lub dachu. Drugą warstwę stanowi ocieplenie wykonane ze styropianu, styroduru lub wełny mineralnej. Całość dodatkowo pokrywana jest siatką, klejem oraz tynkiem. W przypadku wełny mineralnej jako warstwę wykończeniową stosuje się oblicówkę drewnianą lub siding. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie które gwarantuje polepszenie parametrów termicznych ściany. Dodatkowym atutem jest konieczność wykonania cieńszych ław fundamentowych i zwiększenie powierzchni pomieszczeń w stosunku do ścian trójwarstwowych (przy tym samym obrycie budynku).

W przypadku docieplania elewacji ze ścian dwuwarstwowych trzeba usunąć warstwę starej izolacji i zastąpić ją grubszym materiałem izolacyjnym. Ściany trójwarstwowe można docieplać na tej samej zasadzie co w przypadku jednowarstwowych.

Tynki

Różne podłoża, warunki eksploatacji, wymagania techniczne zmuszają do stosowania odpowiedniego rodzaju tynku elewacyjnego. Nie ma jednego idealnego tynku, każdy rodzaj jest przeznaczony do określonych warunków i wymagań. Wybierając rodzaj tynku oraz jego fakturę należy brać pod uwagę jakie czynniki będą oddziaływały na powierzchnie elewacji. Nie ma tynków które są odporne na zabrudzenia, zmienne warunki atmosferyczne i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne.

  • Tynki akrylowe są odporne na deszcz i na uszkodzenia mechaniczne. Niestety nie są zbyt odporne na promieniowanie słoneczne oraz mróz. Łatwo też ulegają zabrudzeniu.
  • Tynki silikonowe są odporne na deszcz i słońce oraz bardzo mało się brudzą. Mają jednak średnią odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz mrozy.
  • Tynki silikatowe są średnio odporne na uszkodzenia mechaniczne, temperaturę i promienie słoneczne oraz zabrudzenia. Równocześnie niezbyt dobrze znoszą deszcz.
  • Tynki mineralne są odporne na promienie słoneczne i niskie temperatury, ale równocześnie są średnio odporne na zbrudzenia oraz mało odporne na uszkodzenia mechaniczne czy deszcz.

 

Dla trwałości tynków duże znaczenie ma jego struktura. Na gładkich powierzchniach łatwiej powstają rysy i pęknięcia. W Polsce najbardziej popularną fakturą jest „baranek” o różnych grubościach ziaren oraz „kornik”. Ważnym składnikiem tynków są preparaty aktywne biologicznie. Działają one przeciwgrzybicznie, nie pozwalają one również na namnażanie się glonów. Jeżeli tego typu substancji nie ma w tynku, to elewacja w przeciągu kilku lat pokryje się zielonym nalotem. Nie wygląda to estetycznie, a jednocześnie niszczy on strukturę tynku.

 

Nasze realizacje

Remonty dachów

Remonty dachów

Kompleksowe remonty pokryć dachowych z papy, wymianę orynnowania oraz obróbek blacharskich.

Zobacz jak remontujemy dachy

Remonty elewacji

Remonty i docieplenia elewacji

Pełen zakres prac przy dociepleniach budynków,elewacje tynkami cienkowarstwowymi.

Obejrzyj nasze elewacje

Remonty balkonów

Remonty balkonów w budynkach wielorodzinnych, izolacje przeciwwilgociowe tarasów oraz stropodachów.

Sprawdź wyremontowane balkony

Ogólnobudowlane

Konserwacja ogólnobudowlana oraz elektryczna budynków wielorodzinnych oraz przemysłowych. Pełen zakres usług ogólnobudowlanych.

Zobacz naszą pełną ofertę

© 2016 Euro-Remont s.c. All Rights Reserved. Designed By Pipe Fiction